3G Modem ile Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir

0

İnternet artık sadece evimizde ve ofisimizde değil! Kullandığımız 3G destekli modemler sayesinde artık nerede olursak olalım İnternet’i dilediğimiz gibi kullanabilmemiz mümkün. Peki, 3G Modemler ile de yasaklı sitelere giriş yapabilir miyiz? Evet, hangi 3G modemi kullandığınız fark etmeksizin sizlere bu yazı altından sunacağımız 3 farklı yöntem ile 3G modeminizi kullanarak yasaklı sitelere kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Böylece 3G Modem ile yasaklı sitelere nasıl girilir sorusunun da net bir cevabını vermiş olacağız.

3G Modemde DNS Ayarı Değiştirerek Yasaklı Sitelere Giriş

Eğer 3G modeminizin DNS ayarlarını değiştirerek internete bağlanmak ve yasaklı sitelerin tamamına erişmek istiyorsanız bu yapmak sandığınızdan da kolay ve sadece birkaç dakikaya halledilebilecek bir işlemdir. Artık yeni modemlerin büyük bir çoğunluğu tak çalıştır olarak işlev gördüğü için kendine ait bir programın yüklenmesine ihtiyaç duymuyor. Dolayısıyla tıpkı normal bilgisayarınızın DNS adresini değiştirir gibi aynı şekilde DNS ayarlarınızı değiştirerek yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Bu konu hakkında Windows XP DNS ayarı değiştirme, Windows 7 DNS ayarı değiştirme, Windows 8 DNS ayarı değiştirme ve Windows 10 DNS ayarı değiştirme gibi sizlerin fazlasıyla yararlanabileceği içerikler web sitemiz içerisinde mevcuttur.

Şayet modeminiz eski bir arayüz ile çalışıyorsa o halde sitemiz içerisinde yer alan;

Vodafone Vodem 3G Modem Dns Ayarları Değiştirme
Avea Jet Modem Dns Ayarları Değiştirme
Turkcell VINN DNS Ayarları Değiştirme

İsimli başlıklarımıza göz atabilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Giriş Programları

Şayet bu işlemlerle uğraşmak size fazlasıyla sıkıcı gelecekse hiç merak etmeyin. Kullanacağınız bazı aracı ve küçük boyutlu programlarla da bağlantınızın üzerinde bizzat sizin herhangi bir değişiklik meydana getirmesine gerek kalmadan yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz programları SpotFlux, Hotspot Shied, Ultrasurf, Hola olarak sıralayabiliriz.

Yasaklı Sitelere Giriş Siteleri

Eğer yukarıdaki yöntemlerin hiçbiri size çekici gelmediyse vekil sunucu yani Proxy sitelerini kullanarak da yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Proxy sitelerini kullanmak için hem hiçbir indirme işlemi yapmanıza hem de aynı bağlantı ayarlarınız üzerinde değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Web sitemiz içerisinde yer alan yasaklı sitelere giriş siteleri isimli başlıkla ülkemizde aktif olarak kullanılan tüm proxy sitelerine ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş :

Yazar Hakkında

Bilgisayarınız, mobil cihazlarınız veya tabletleriniz DNS ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi biliyor musunuz? DNS Ayarları Değiştirme internet adresi olarak sizlere hem cihazlarınızın DNS ayarlarını nasıl güncelleyebileceğinizi hem de kullanımda olan en son güncel DNS adreslerini sunuyoruz. Web sitemizle birlikte artık hiçbir cihaz için DNS değiştirme işlemi size daha fazla sorun olamayacaktır.