DNS Ayarları ile Yasaklı sitelere Giriş

0

İnternetin diğer sistemlerden en büyük farkı büyük bir özgürlük ortamına sahip olmasıdır. İnternet ortamı üzerinde hemen herkes aynı standartlara ve eşitlik haklarına sahiptir. Bu da interneti özgür ve herkesin kolaylıkla kullanbildiği sanal bir ortam haline getirir. Fakat ne var ki internet özgür olsa dahi insanların özgür olduğunu söylemek pek kolay değil. Birçok farklı nedenden dolayı kullanmak istediğimiz siteler mahkeme kararı çıkartılarak engellenebiliyor. Böylesi durumlarda ise ilk olarak akla “Hangi yasaklı sitelere giriş yöntemleri ile bu yasakları aşabiliriz?” sorusu geliyor.

DNS, en temel bilgisayar eğitimine sahip olan bilgisayar kullanıcılarından en profesyonel bilgisayar kullanıcılarına kadar herkesin istediği yasaklı sitelere sorunsuz giriş yapabilmesi için tercih ettiği en kolay yöntemlerden biridir. Zira bu yöntem aracılığıyla hemen kısa süre içerisinde DNS ayarlarınızı değiştirebilir ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza gerek kalmadan yasaklı sitelere giriş yapmaya başlayabilirsiniz.

DNS ayarları ile istediğiniz bir siteye giriş yapmak istediğinizde size yardımcı olabilecek birçok farklı DNS sunucusu bulunuyor. Google DNS, Yandex DNS ve Bing DNS gibi başta popüler arama motorlarının DNS sunucuları olmak üzere DNS değişimi için kullanabileceğiniz sayısız DNS sunucu sağlayıcısı mevcut. İhtiyacınız olan öncelikle bunlardan herhangi birini tercih ederek DNS ayarlarınızı değiştirmek daha sonrasında istediğiniz herhangi bir web sitesine sıkıntısız ve sorunsuz giriş yapabilirsiniz.

Peki, DNS adreslerini bulduk şimdi nasıl DNS ayarlarımızı değiştirerek istediğimiz yasaklı siteye giriş yapabiliriz? Bunun için öncelikle sisteminizi tanımanız veya web sitemiz gibi bu konuda size kaynak sunan bilgili mercilerden yardım almanız gerekir. Web sitemiz içerisinde yer alan Windows sürümleri için DNS değiştirme, Linux için DNS değiştirme, Android ve Apple ürünleri için DNS değiştirme gibi başlıkları kontrol ederek size en uygun olanını bulup hemen yasaklı sitelere giriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Paylaş :

Yazar Hakkında

Bilgisayarınız, mobil cihazlarınız veya tabletleriniz DNS ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi biliyor musunuz? DNS Ayarları Değiştirme internet adresi olarak sizlere hem cihazlarınızın DNS ayarlarını nasıl güncelleyebileceğinizi hem de kullanımda olan en son güncel DNS adreslerini sunuyoruz. Web sitemizle birlikte artık hiçbir cihaz için DNS değiştirme işlemi size daha fazla sorun olamayacaktır.