DNS Değiştirme Programı

0

Yasaklı veya engelli siteler dediğimiz internet adreslerine bilgisayarınız üzerinden ulaşmak için bir bilgisayar korsanı kadar bilgiye sahip olmanız ve bilgisayarınızın her yerini bilmenize ihtiyacınız yok. Sadece bir internet kullanıcısısınız ve bilgisayarla aranız hiç iyi olmadıysa size bu konuda fazlasıyla yardımcı olacak DNS değiştirme programı bulunuyor.
DNS Değiştirme Programları çok fazla internet bilgisine sahip olmayan kullanıcıların kısa süre içerisinde istedikleri DNS adresini varsayılan olarak uygulamalarına yardımcı olmaktadır. Sadece teknik bilgisi yetersiz olan kişiler değil ayrıca kısa yoldan DNS sunucularını değiştirmek isteyenler de aynı şekilde DNS değiştirme programı kullanarak birkaç tık ile bilgisayarlarınızı yasaklı sitelere giriş için hazır hale getirebilirler.
Biz, bu liste altında size sadece tek bir DNS değiştirme programı değil, birden çok program alternatifi sunacağız. Bu alternatifler içerisinden size en yatkın olanını seçerek indirip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylelikle hangisinin size nasıl avantajlar katabilecğini görebilir ve ihtiyacınızı karşılayacak olan yazılıma yönelebilirsiniz.

1.SmartSafeDNS Programı

SmartSafeDNS Hem internette kötü amaçlı yazılım barındıran sitelere karşı daha güvenli bir bağlantıya sahip olmanıza hemen de yalnızca tek bir tıklama ile DNS ayarlarını değiştirmeye yardımcı oluyor. Tamamen ücretsiz olması ve DNS değiştirme işleminin yanı sıra bir tür ağ bağlantınız için güvenlik kalkanı olması onu çok daha korunaklı ve kullanışlı bir yazılım haline getiriyor. Üstelik SmartSafeDNS programı tamamen ücretsiz.

2.DNS ve Hosts Değiştirme Programı

Evet, bu liste içerisinde ismine yer verdiimiz her programın temel amacı zaten DNS sunucularımızı güncellemek fakat bu programın gerçek adı tamamen böyle. Program internet kullanıcılarının bilgisayar içerisinde vakit kaybederek DNS değiştirme uğraşına katlanmasına gerek kalmadan birkaç tık ile hem DNS hem de Hosts dosyalarını değiştirmeye yardımcı olmak için tasarlanmış ve tamamen ücretsizdir.

3.DNS Jumper

DNS Jumper şuana kadar kullanılan DNS değiştirme programları içerisinde kuşkusuz en kullanışlı olanı. Bir çok DNS programı yalnızca sizin belirlemiş olduğunuz DNS’i kullanmayı hedefler. Bu nedenle öncelikle bir DNS adresi bulmanız gerekir. DNS Jumper ise bu DNS arayışına son veriyor. İçerisinde günümüzde aktif olarak bulunan birçok DNS sunucusunu barındırıyor ve size sadece istediğiniz DNS sunucusunun ismini seçmek kalıyor. Program ile dilerseniz yine de kendi belirlemiş olduğunuz bir DNS’i de seçebiliyorsunuz.

4.Tamindir DNS Değiştirme Programı

DNS programları arasında birçok Türk yazılımı bulunuyor. Bunlardan biri de popüler indirme sitesi olan Tamindir’in kullanıma sunduğu DNS değiştirme programı. Program içerisinde 5-6 farklı ve popüler DNS sunucusunu bulunduruyor. İstediğiniz servisi seçip Uygula butonuna bastıktan sonra yeni ve güncel DNS ayarlarınız kullanıma hazır hale geliyor.

Paylaş :

Yazar Hakkında

Bilgisayarınız, mobil cihazlarınız veya tabletleriniz DNS ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi biliyor musunuz? DNS Ayarları Değiştirme internet adresi olarak sizlere hem cihazlarınızın DNS ayarlarını nasıl güncelleyebileceğinizi hem de kullanımda olan en son güncel DNS adreslerini sunuyoruz. Web sitemizle birlikte artık hiçbir cihaz için DNS değiştirme işlemi size daha fazla sorun olamayacaktır.