Google DNS Ayarları

0

Google her ne kadar kar amacı güden bir şirket olsa dahi çoğu zaman asıl müşterilerini yani internet kullanıcılarını mutlu edecek, onların hayatlarını daha iyi hale getirecek projeler meydana getirmektedir. Google tarafından internet kullanıcılarının hem hızlı şekilde internete bağlanması hem de bu sırada güvenlik konusunda bir avantaj sahibi olmaları için Google’ın DNS servisi hizmete alınmıştır.

Google daha hızlı internet kapsamında 2009 Yılında ilk olarak kendine özgü Google DNS ayarlarını sunmuş ve bundan sonra da servisini geliştirerek güncel kalmasını sağlamıştır. Bugün Google hala biz internet kullanıcıları için tamamen ücretsiz ve fazlasıyla faydalı DNS ayarlarını sunmaktadır.

Google DNS Ayarları şuanda;
8.8.8.8
8.8.4.4

Şeklinde kullanılmaktadır. Bu DNS adresleri sadece sizin internetinizin erişi hızını dengelemeye yardımcı değildir. İnternetinizin hız yükünü azaltırken ayrıca bu DNS adreslerini kullanmanız yasaklı sitelere giriş için de kullanılabilecek en iyi yöntemlerden biridir. Bu DNS adresleri sayesinde internette kesintisiz ve tamamen özgürce sörf yapmanın tadını çıkartırken diğer yandan da güven içerisinde olduğunuzu bilmelisiniz.
Hem güvenlik hem de yasaklı sitelere giriş için Google DNS ayarları fazlasıyla işinizi görecektir. Zira Google DNS ile hemen hemen tüm yasaklı sitelere yasaksızmış gibi giriş yapabilir ve bunu yaparken de hız kaybını düşünmek zorunda kalmazsınız.

Paylaş :

Yazar Hakkında

Bilgisayarınız, mobil cihazlarınız veya tabletleriniz DNS ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi biliyor musunuz? DNS Ayarları Değiştirme internet adresi olarak sizlere hem cihazlarınızın DNS ayarlarını nasıl güncelleyebileceğinizi hem de kullanımda olan en son güncel DNS adreslerini sunuyoruz. Web sitemizle birlikte artık hiçbir cihaz için DNS değiştirme işlemi size daha fazla sorun olamayacaktır.