Open DNS Ayarları

0

Open DNS, bundan yıllar önce tam olarak DNS için kurulmuş olan son derece profesyonel firmalardan birisidir. Open DNS’in asıl amacı internetteki kişilerin kullanabileceği özel DNS adresleri üretmek ve bu adresler yardımıyla daha kişisel bir internet bağlantısını kullanıcılara sunmaktır. Özel DNS adresi kullanmanıza yardımcı olan Open DNS’in bu hizmeti elbette aylık belli bir ücret karşılığında gelişiyor. Tabii şayet kişiselleştirme ile bir işiniz yoksa amacınız yasaklı sitelere giriş, yüksek hız ve güvenlikse o halde Open DNS’in size sunduğu ücretsiz DNS adresinden de faydalanabilirsiniz.

Open DNS’i bilgisayarınızda kullanmanız için DNS ayarlarınızı 208.67.222.222 · 208.67.220.220 parametreleri arasında ayarlamanız gerekir. Yani cihazınız veya bilgisayarınız için bu DNS ayarlarını sırasıyla tanımlamanız kaliteli bir DNS deneyimi yaşamanız için tek ihtiyacınız olan şey demektir.
Open DNS’in bu Premium DNS hizmeti sayesinde internette daha yüksek bir erişim hızına sahip olabilir, içerisinde tehdit barındıran web sitelerinden uzakta durabilir ve elbette en önemlisi yasaklı bir internet sitesine yasaksızmış gibi giriş yapabilirsiniz.

Paylaş :

Yazar Hakkında

Bilgisayarınız, mobil cihazlarınız veya tabletleriniz DNS ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi biliyor musunuz? DNS Ayarları Değiştirme internet adresi olarak sizlere hem cihazlarınızın DNS ayarlarını nasıl güncelleyebileceğinizi hem de kullanımda olan en son güncel DNS adreslerini sunuyoruz. Web sitemizle birlikte artık hiçbir cihaz için DNS değiştirme işlemi size daha fazla sorun olamayacaktır.