Windows 10 ile Yasaklı Sitelere Giriş

0

Yeni bir Windows 10 işletim sistemi kullanıcısısınız Windows 10 ile yasaklı sitelere giriş için ne yapacağınız hakkında hiçbir fikriniz yok. O halde bu yazımızda içerisinde yer verdiğimiz yöntemlerden size en uygun olanını kullanarak Windows 10 ile hemen istediğiniz tüm yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

1.DNS’lerinizi Değiştirin

DNS değiştirme yöntemi diğer Windows işletim sistemi sürümleri de dahil olmak üzere birçok cihaz içerisinde kullanabileceğiniz hem en popüler hem de uygulaması en kolay olan yöntemlerden biridir. Bir internet sitesi erişime yasaklandığında ilk olarak kullandığınız internet hizmetini DNS sunucuları üzerinden yasak uygulanmaya başlanır.

Siz de varsayılan hizmet sağlayıcınızın DNS sunucuları yerine farklı bir DNS sunucusu ile bağlanmayı tercih ederseniz hiçbir yasaklamaya takılmadan tüm yasaklı internet sitelerine giriş yapabilirsiniz. DNS değiştirme konusunda bizlere en çok yardımcı olan servisler Google, Yandex, Bing ve Open DNS gibi ücretsiz DNS servisi sunan internet şirketleridir. Sitemiz içerisinde sizler için hazırladığımız Windows 10 DNS ayarları değiştirme başlığını giriş yaparak hemen güncel dns adreslerini nasıl kullanmaya başlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

2.Proxy Programlarını Kullanın

Bilgisayar bilginiz azsa ve bağlantınız üzerinde bir değişiklik meydana getirmek istemiyorsanız tercih edebileceğiniz çok daha farklı ve alternatif yasaklı sitelere giriş yöntemleri var. Günümüzde bu tür kullanıcılara hitap eden ve ücretsiz olarak kullanarak yasaklı sitelere giriş yapabileceğiniz sayısız program bulunmaktadır. Bu programlardan herhangi birini indirdikten sonra sadece birkaç tıklama ile bağlantınızı yasaklı sitelere giriş için uygun hale getirebilirsiniz.

Peki, bu programların sihri nedir? Aslında elbette sihir filan yok. Bu programlar proxy tabanlı olarak çalıştıkları için sizi kolaylıkla yasaklı sitelere sokabilir. Ayriyeten Proxy programları sadece yasaklı sitelere girmeye yardımcı olmaz. Siz internette sörf yaptığınız sürece internet bağlantınızı şifreleyerek size güvenli bir internet kullanımı sunarlar. Yasaklı sitelere giriş programları isimli sayfamızın içerisinde yer alan programlardan herhangi birine kullanmaya başlayarak tüm bu avantajı elde edebilirsiniz.

3.Tünel Siteleri

Yasaklı sitelere giriş siteleri, tünel siteleri veya proxy siteleri bu sitelerin tamamının amacı bizim giriş yapmak istediğimiz internet sitesiyle internet bağlantımız arasında dokunulmaz bir köprü kurmaktır. Kurulan bu dokunulmaz köprü sayesinde bizler bir internet sitesi içerisinde yasaklanmış olsa dahi kolaylıkla giriş yapabilme şansına sahip oluruz.  Proxy siteleri ip adresinizi  bağlantı süresi boyunca karşı tarafa bildirmez. Bu da güvenli bir çalışma olarak kullanıcılara geri döner. Daha önceden hazırlamış olduğunuz yasaklı sitelere giriş siteleri isimli konumuza ulaşarak bu köprü sitelerine ulaşabilirsiniz.

Paylaş :

Yazar Hakkında

Bilgisayarınız, mobil cihazlarınız veya tabletleriniz DNS ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi biliyor musunuz? DNS Ayarları Değiştirme internet adresi olarak sizlere hem cihazlarınızın DNS ayarlarını nasıl güncelleyebileceğinizi hem de kullanımda olan en son güncel DNS adreslerini sunuyoruz. Web sitemizle birlikte artık hiçbir cihaz için DNS değiştirme işlemi size daha fazla sorun olamayacaktır.