Windows 8 ile Yasaklı Sitelere Giriş

0

Çoğu zaman internet üzerinden giriş yapmak istediğiniz sitenin adresini yazıp Enter’a bastığınızda bu site erişime engellenmiştir yazısı ile mi karşılaşıyorsunuz? Evet, o zaman sizde internet sansüründen etkilenen kişilerden birisiniz demektir. Normal şartlarda bağlantı ayarlarınız üzerinde basit değişiklikler meydana getirmeden veya yasaklı sitelere giriş yöntemlerini denemeden bir web sitesine doğrudan giriş yapamazsınız.
Yasaklı siteye erişebilmek için normalin dışında olan bir ayar veya yöntem kullandığınızda ise sanki o internet sayfası hiç engellenmemiş gibi giriş yapabilirsiniz. Teknik detaylarla daha fazla boğulmak istemiyor ve hemen nasıl giriş yapabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız aşağıda yer alan yasaklı sitelere giriş yapma yöntemini Windows 8 bilgisayarınız içerisinde deneyebilirsiniz;

1.Yasaklı Sitelere Giriş Programları

Hotspot Shied, Hola, UltraSurf ve DNS Değiştirme gibi birçok program sayesinde dilerseniz Windows 8 ile giriş yapmak istediğiniz erişime engelli web sitelerine kolaylıkla girebilirsiniz. Adını verdiğimiz programların temelde çalışma prensibi farklı olsa dahi hepsinin tek bir ortak amacı vardır. O da sizi en güvenli ve hızlı şekilde giriş yapmak istediğiniz siteye sokmak. Yasaklı sitelere giriş yapma programları isimli yazımızı okuyarak hangi programın size daha çok uyum sağladığını görebilirsiniz.

2.Windows 8 DNS Değiştirme Yöntemi

Her ne kadar programlar olursa olsun birçok kişinin ayrılmaz tercihi elbette DNS değiştirme yönteminden geçiyor. Yasaklı sitelerin tamamına sorunsuzca ulaşabileceğiniz DNS değiştirme yöntemi sayesinde hem hızlı hem de güvenli şekilde istediğiniz internet sitesine giriş yapabilirsiniz.

3.Tünel/Proxy Siteleri

Yukarıda değindiğimiz programlar ve DNS değiştirme yöntemini kullanmak için mutlaka bir şeyler yapmanız veya bilgisayarınızın üzerine yazılımlar indirmeniz gerekir. Şayet bunlara oldukça uzak olduğunuzu düşünüyorsanız ve özellikle ofis veya okul bilgisayarı kullanıyorsanız yasaklı sitelere giriş yapma siteleri konu başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz. Size en uygun olan proxy sitesini seçerek diğer yöntemlere göre biraz daha yavaş dahi olsa en güvenli şekilde istediğiniz yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

Paylaş :

Yazar Hakkında

Bilgisayarınız, mobil cihazlarınız veya tabletleriniz DNS ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi biliyor musunuz? DNS Ayarları Değiştirme internet adresi olarak sizlere hem cihazlarınızın DNS ayarlarını nasıl güncelleyebileceğinizi hem de kullanımda olan en son güncel DNS adreslerini sunuyoruz. Web sitemizle birlikte artık hiçbir cihaz için DNS değiştirme işlemi size daha fazla sorun olamayacaktır.