Yandex DNS Ayarları

0

Ülkemize kısa süre önce giriş yapan ve kısa süre içerisinde en gözde arama motorlarından biri olmayı başaran Yandex, aramanın yanı sıra internet kullanıcılarının faydasına birçok farklı servisini sunuyor. Bu servislerden biri ise uzun zamandır bulunan ve ülkemiz kullanıcılarının faydalanması için sunulan Yandex DNS ayarları servisidir.
Bilgisayarınız içerisinde normal bir DNS ayarı kullanmaktansa Yandex’in DNS’ini kullanmanızın size sağlayacağı birçok eşsiz fayda var. Bunlardan ilki çok daha hızlı bir internet erişimine sahip olmaktır. Yandex DNS’i kullandığınız DNS adresleriniz ana ve yoğun sunucuya ulaşmak yerine web sitesinin size en yakın olan sunucusunu tercih eder. Böylece çok daha kısa süre içerisinde bilgisayarınızın tarayıcısı web sayfasını önbellekler ve size görüntüler.

Yandex diğer birçok arama motorunun aksine sizlere DNS servisi içerisinde üç farklı paket sunuyor. Her bir paket kendince avantajları ve kullanım tipini içeriyor. Siz de aşağıdaki paketleri inceleyerek size en uygun olan Yandex DNS Ayarlarını kullanabilirsiniz.

Standart Yandex DNS Ayarları

77.88.8.8
77.88.8.1
Bu DNS ayarlarının öncelikli amacı hızdır. İkinci amacı ise güvenliktir. Şayet Yandex’in DNS ayarlarına gerçekten hız ve yasaklı sitelere giriş yapmak için ihtiyaç duyuyorsanız bu adresleri kullanarak en yüksek performansı elde edebilmeniz mümkündür.

Güvenli Yandex DNS Ayarları

77.88.8.88
77.88.8.2
Yandex bu DNS ayarları ile birçok internet kullanıcısının temel sorunları arasında yer almakta olan güvenlik problemini tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bu DNS adresleri size yüksek bir hız sunarken diğer yandan da tehdit dolu ve virüslü sitelere karşı sizi alarmda tutuyor.

Aile Yandex DNS Ayarları

77.88.8.7
77.88.8.3
Çocuk sahibi olan ve çocuklarını internette yetişkinler için hazırlanan içeriklerden korumak isteyen ebeveynler bir sürü program indirerek bilgisayardan güvenli bir erişim oluşturmak istiyor. Oysa Yandex’in aileler için hazırlamış olduğu DNS ayarları sayesinde de çocuğunuzu yetişkinlere yönelik tasarlanan sitelerden uzak tutabilirsiniz.

Paylaş :

Yazar Hakkında

Bilgisayarınız, mobil cihazlarınız veya tabletleriniz DNS ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi biliyor musunuz? DNS Ayarları Değiştirme internet adresi olarak sizlere hem cihazlarınızın DNS ayarlarını nasıl güncelleyebileceğinizi hem de kullanımda olan en son güncel DNS adreslerini sunuyoruz. Web sitemizle birlikte artık hiçbir cihaz için DNS değiştirme işlemi size daha fazla sorun olamayacaktır.