Yasaklı Sitelere Giriş

0

Bazı internet siteleri içerisinde genel kullanımı olumsuz olarak etkileyeceği için mahkeme kararıyla engellenir veya yasaklanır. Bu internet sitelerine normal bağlantı ayarlarınızı değiştirmeden giriş yapabilmeniz mümkün değildir. Yine de normal bağlantı ayarlarınızın dışarısına çıktığınızda yasaklı sitelere giriş yapmanıza yardımcı olabilecek sayısız özellik olduğunun da altını çizmek gerekiyor. Bu sayfa içerisinde kısaca yasaklı sitelere giriş yaparken hangi yöntemleri kullanabileceğinize değineceğiz. Tüm yöntemler işe yarar fakat hangisini tercih edeceğiniz tamamen size bağladır;

1.DNS Değiştirme Yöntemiyle Yasaklı Sitelere Giriş

DNS değiştirmek engelli ve yasaklı sitelerin ilk olarak karşımıza çıkmasından bu yana kullanılan en popüler çözümdür. DNS değiştirme işlemi sadece birkaç dakikanıza mal olur üstelik her cihaz içerisinde yapılabilir ve oldukça pratiktir. Bilgi gerektirmez ve anlatım kılavuzları sayesinde kolaylıkla istediğiniz DNS ayarlarını kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca DNS değiştirme programları kullanarak da yine kolay ve pratik bir şekilde giriş yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
DNS değiştirmenin tek olumsuz yanı bazen ileri derecede engellenmiş olan internet sitelerine giriş yapmanızı engelleyebilecek olmalarıdır. Bunun haricinde DNS değiştirme yöntemi hem en pratik hem de en kullanışlı yöntemdir.

2.Yasaklı Sitelere Giriş Programları (VPN,Proxy ve Diğerleri)

DNS değiştirme size pek uygun görünmediyse işini programlar ile halletmeye ve bir tıkta bitirmeye alışkın olanlardansanız Yasaklı sitelere giriş programlarını deneyebilirsiniz. Bu konuda deneyebileceğiniz hem ücretli hem de ücretsiz gerçekten kaliteli onlarca program bulunuyor. Web sitemiz içerisinde yer almakta olan yasaklı sitelere giriş programlarına bakarak size en uygun olan seçeneğin hangisi olduğuna karar vererek bu adım sayesinde yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

3. Tünel Siteleri ve Proxy Siteleriyle Yasaklı Sitelere Giriş

Tünel ve proxy sitelerinin işlevi son derece basittir. Bu siteleri kullandığınızda bu siteler üzerinden istediğiniz tüm yasaklı ve erişime engelli olan sitelere giriş yapabilirsiniz. Tamamen ücretsizdir ve kullanım için herhangi bir sınırı bulunmamaktadır. Tek sıkıntısı bu yöntem sırasında bağlantı için ekstradan bir sunucu kullanılacağı için sörf hızınızın diğer yöntemlere oranla ufakta olsa yavaşlayacağı gerçeğidir.

Paylaş :

Yazar Hakkında

Bilgisayarınız, mobil cihazlarınız veya tabletleriniz DNS ayarlarınızı nasıl değiştireceğinizi biliyor musunuz? DNS Ayarları Değiştirme internet adresi olarak sizlere hem cihazlarınızın DNS ayarlarını nasıl güncelleyebileceğinizi hem de kullanımda olan en son güncel DNS adreslerini sunuyoruz. Web sitemizle birlikte artık hiçbir cihaz için DNS değiştirme işlemi size daha fazla sorun olamayacaktır.